Пирот се захвалио Светиславу Пешићу после завршетка тренерске каријере

Град Пирот упутио је захвалност свом прослављеном суграђанину, кошаркашком тренеру Светиславу Карију Пешићу, поводом завршетка његове богате тренерске каријере, која је трајала готово 45 година.
Током успешне каријере Пешић је освојио 23 трофеја и оставио дубок траг у европској и светској кошарци, а последње поглавље на тренерској клупи завршено је протеклог викенда у Минхену.
У саопштењу Града Пирота истиче се да је Пешић, као званични промотер града, током деценија био један од најбољих амбасадора Пирота и Србије, симбол знања, рада, дисциплине и победничког духа.
Из локалне самоуправе наводе да се надају да ће му ново животно поглавље донети више времена за боравак у родном граду, као и прилику да своје богато искуство преноси младим генерацијама кроз спортске кампове, едукације и стручне обуке.
„Пирот ће увек бити поносан што има свог Карија, човека чије име далеко превазилази границе спорта и представља вредности које желимо да оставимо у наслеђе будућим генерацијама“, поручили су из Града Пирота, подсећајући на Пешићеву препознатљиву поруку: „Сви за једнога – један за све!“





