Пиротски „Ипон“ завршио полусезону са 12 медаља и шампионским пехаром

Џудисти пиротског клуба „Ипон“ успешно су завршили први део такмичарске сезоне освајањем чак 12 медаља и шампионског пехара на Међународном турниру „Сокобања опен“, који је током викенда окупио око 350 такмичара из 35 клубова из Србије и Бугарске.
Петнаест младих џудиста из Пирота наступило је у три узрасне категорије, а чак дванаесторо њих попело се на победничко постоље. Посебан успех остварила је екипа полетарки, која је освојила прво место у екипној конкуренцији и кући понела шампионски пехар.
Најсјајнија одличја припала су Дарији Игњатовић и Милошу Панићу, који су освојили златне медаље. Сребрне медаље изборили су Касија Ђорђевић, Николина Ђорђевић, Видак Петровић и Лука Голубовић, док су бронзана одличја припала Андреи Божиловић, Луни Минић, Мињи Николић, Андрији Вуковојцу, Јакову Станојевићу и Огњену Вељићу.
Тренер Џудо клуба „Ипон“ Данило Драшковић истакао је да је резултат још значајнији ако се има у виду да екипа није наступила у најјачем саставу због повреда и болести.
– Од петнаесторо такмичара, само двоје није успело да се пласира у завршницу, док је дванаесторо освојило медаље. Посебно сам поносан на наше полетарке које су у конкуренцији 35 клубова освојиле шампионски пехар – поручио је Драшковић.
У клубу истичу да су и током ове полусезоне освојили велики број медаља на домаћим и међународним такмичењима, чиме су потврдили статус једног од најуспешнијих спортских колектива у Пироту. Након кратке летње паузе, џудисте „Ипона“ очекују нови изазови и припреме за други део сезоне.





