Признања за хуманост у Димитровграду: Награђени вишеструки добровољни даваоци крви

Општинска организација Црвеног крста Димитровград у четвртак је организовала свечаност на којој су уручене захвалнице и признања најистакнутијим добровољним даваоцима крви, у знак захвалности за њихову дугогодишњу хуманост и несебичан допринос спасавању људских живота.
Присутнима се обратио председник Црвеног крста Димитровград др Никола Јорданов, који је истакао да су добровољни даваоци крви прави хероји свакодневице, јер свака донирана јединица крви некоме може значити нову шансу за живот.
Уз председника Црвеног крста, признања су уручили секретар организације Весна Тодоров и председник Скупштине општине Димитровград Зоран Ђуров, који су захвалили свим даваоцима на племенитости и спремности да помогну онда када је то најпотребније.
Ове године признања је добило 16 јубиларних добровољних давалаца крви. Награђени су грађани који су крв дали 20, 35 и чак 50 пута, чиме су показали изузетну посвећеност једној од најхуманијих мисија.
Посебно признање добили су даваоци који су крв даривали 50 пута, чиме су достигли значајан јубилеј и постали пример хуманости и солидарности у локалној заједници.
Свечаност је била прилика да се истакне значај добровољног давалаштва крви, али и да се пошаље порука о важности међусобне подршке и бриге за друге. Из Црвеног крста најављено је да ће трећа овогодишња акција добровољног давања крви у Димитровграду бити организована крајем овог месеца.





