Димитровград остаје без банкарске експозитуре, решење се најављује

Димитровград ће од 30. јануара остати без пословне банке, након што је најављено затварање једине преостале експозитуре у овој општини. Ова одлука изазвала је забринутост међу грађанима, посебно пензионерима и привредницима, који ће за бројне банкарске услуге морати да путују у Пирот.
Из локалне самоуправе наводе да су о одлуци банке недавно обавештени и да су одмах започели разговоре са више финансијских институција, како би се грађанима и привреди омогућило основно банкарско пословање у месту. Како је најављено, постоји могућност да у наредних неколико недеља буде постигнут договор са једном од банака.
Из банке која затвара експозитуру саопштено је да је одлука донета због пословних услова на тој локацији, уз напомену да ће банкомати и уређаји за основне трансакције остати доступни грађанима.