Кампања „Вози одморан“ на граничном прелазу Градина

У петак, 25. јула 2025. године, на граничном прелазу Градина, биће реализована кампања „Вози одморан“, усмерена на подизање свести о ризицима вожње у стању умора и подстицање возача да праве редовне паузе током путовања. Кампања се спроводи у оквиру летње туристичке сезоне, у сарадњи више институција: Агенције за безбедност саобраћаја, Министарства унутрашњих послова – Управе саобраћајне полиције, ЈП „Путеви Србије“, Ауто-мото савеза Србије, Туристичке организације Србије и компаније „ЕКО Србија“.
Циљ акције је да се кроз директну комуникацију са возачима и дељење едукативних материјала, укаже на значај одмора и концентрације у вожњи, посебно током дугих летњих путовања и чекања на граничним прелазима. Подела освежења, савети стручњака и разговор са саобраћајном полицијом и представницима институција чине окосницу ове превентивне активности.
Полицијска управа у Пироту апелује на све учеснике у саобраћају да прилагоде брзину кретања условима пута, повећају опрезност и поштују саобраћајне прописе, како би се очувала безбедност на путевима. Посебан апел упућен је возачима мопеда, мотоцикала, бицикла са електричним мотором и лакоелектричних возила, попут тротинета, али и њиховим родитељима, да користе прописану заштитну опрему и придржавају се свих правила, како би се избегле теже последице.
Све активности усмерене су на унапређење културе вожње и очување људских живота – јер одмор може спасити живот.





