Награде за најбоље радове у оквиру конкурса „Чувам своје зубе, поносим се осмехом“

У димитровградској основној школи деци су уручене окружне награде са конкурса, који је крајем маја у оквиру обележавања Недеље здравља уста и зуба спровео Завод за јавно здравље Пирот у сарадњи са Институтом за јавно здравље. Подељено је укупно 15 окружних захвалница, 3 у категорији предшколских установа и 12 у категорији основних школа. Пригодне поклоне, торбице, свеске, футролице, хемијске оловке и захвалнице добило је троје деце, сада ученици првог разреда и и 11-оро ученика од 2. до 7. разреда.

Награде је уручила санитарни инжењер за јавно здравље Соња Петров у Заводу за јавно здравље у Пироту.

На конкурсу је учествовало око 370 деце са подручја Пиротског округа. Овог пута на нивоу округа је 9 републичких награда, од којих ће две стићи у руке димитровградске деце.

Овог пута Надји Димитров уручена је захвалница и награда за ликовни конкурс са окружног нивоа, док је Сања Иванов, поред окружне захвалнице за ликовни рад, за који је освојила и 3. награду на републичком нивоу, добила и окружну захвалницу за литерарни рад.

И директор основне школе Милена Ставров изразила је захвалност деци за учешће на конкурсима Института за јавно здравље.

Републичке награде биће накнадно уручене.

У току календарске године завод за јавно здравље спроводи три конкурса. Сада је у току конкурс на тему Подршка дојењу, а уследиће наредни, у оквиру кампање „Октобар – месец правилне исхране“.