Потписан уговор вредан 287 милиона динара за обнову водоводне мреже у Белој Паланци

Министар за јавна улагања Дарко Глишић, председник Општине Бела Паланка Горан Миљковић и представник извођача радова потписали су уговор о реконструкцији и изградњи водоводне мреже на територији општине, чија је вредност 287 милиона динара.
Пројекат обухвата реконструкцију око 23,5 километара водоводне мреже и представља једну од највећих инфраструктурних инвестиција у Белој Паланци у последњих неколико година. Циљ је да се побољша квалитет и поузданост водоснабдевања, смање губици на мрежи и отклоне проблеми настали због дотрајалих цевовода.
Према најавама, радови би требало да буду завршени у року од 365 дана, а очекује се да ће након реконструкције становници добити стабилније снабдевање водом и квалитетнију водоводну инфраструктуру.
Председник Општине Горан Миљковић оценио је да ће реализација пројекта значајно допринети бољем квалитету живота грађана и наставку развоја локалне заједнице.
Током састанка било је речи и о реконструкцији Дома здравља у Белој Паланци. Министар Дарко Глишић најавио је да су припремне активности већ у току и изразио очекивање да би радови на обнови ове здравствене установе могли да почну током 2027. године.





