Потписано још 39 уговора о енергетској санацији домаћинстава

У сали ЕОЦ-а, председник општине Димитровград Владица Димитров, са представницима стручних служби локалне самоуправе, потписао Уговоре из програма Енергетске ефикасности, који локална самоуправа спроводи у сарадњи са Министарством рударства и енергетике, почев од 2021. године.

Као и ранијих година, и у 2025-ој Општина Димитровград је прва расписала Јавни позив и прва додељује уговоре за реализацију. У категорији „остали грађани“ данас је потписано 39 уговора са корисницима и извођачима радова, док су са грађанима из категорије „социјално угрожени“ потписана 102 уговора. Из стручне службе локалне самоуправе напомињу да у овој категорији још увек није обрађено 66 пријава, а тај посао би требало да буде завршен у наредних месец дана. Укупан износ субвенција за 2025. годину износи преко 44 милиона динара. Детаљније о овој теми у нашим сутрашњим информативним емисијама.