Сутра почиње сузбијање крпеља и комараца у Димитровграду

На територији општине Димитровград сутра ће бити спроведен први овогодишњи третман сузбијања крпеља и одраслих форми комараца.

Третман против крпеља почеће у 9 часова и обухватиће парк у центру града, зелене површине у Улици Најдена Кирова, Спортски центар „Парк“, простор око бензинске станице преко пута некадашње „Слободе“, као и локалитет „Каракашево“ у селу Жељуша.

Запрашивање одраслих форми и ларви комараца планирано је од 19 часова, а биће изведено у приобаљу Нишаве на подручју села Градиње и на потезу од уласка у Димитровград до излаза из Жељуше. Третман ће бити обављен и у приобаљу Лукавачке реке, око ваде у Спортском центру „Парк“, на градској пијаци, као и у околини језера Сават 1 и Сават 2.

Надлежни апелују на грађане да током извођења третмана избегавају боравак на наведеним локацијама и да не изводе кућне љубимце, док се пчеларима препоручује да на време заштите своје пчелињаке.