Три медаље за младе атлетичаре „Балкана“ на првенству Централне Србије

Млади атлетичари Атлетског клуба „Балкан“ из Димитровграда остварили су запажен успех на Отвореном првенству Централне Србије за атлетске школе, које је протеклог викенда одржано на стадиону „Александар Петровић“ у Ћуприји.

Екипа коју је предводио тренер Дејан Митов освојила је укупно три медаље, а најуспешнији је био Алекса Младенов, који је у дисциплини бацање вортекса поставио лични рекорд од 45,20 метара и заслужено освојио златну медаљу.

Одличан резултат остварила је и Мита Велков, која је у трци на 50 метара са препонама стигла до сребрног одличја, док је Дуња Ставров освојила бронзану медаљу у трци на 120 метара.

Такмичење је организовао Атлетски савез Централне Србије уз подршку Града Ћуприје, који ће 10. и 11. јула бити домаћин Балканских дечјих атлетских игара. На овом престижном такмичењу наступиће и млади чланови АК „Балкан“, који ће имати прилику да поново представе Димитровград и Србију.

Успех у Ћуприји још једном је потврдио квалитет рада димитровградског клуба и таленат младих атлетичара, који настављају да нижу добре резултате на регионалним такмичењима.